Co zrobić, kiedy wypadają włosy?

Nie ma wątpliwości, że włosy są tym, co dodaje nam urody. Tyczy się to zarówno pań, jak i panów. Wpływają na naszą pewność siebie, są sposobem na wyrażenie siebie. Normą jest utrata od stu do stu pięćdziesięciu włosów w ciągu doby. Nie trzeba się tym martwić. Kiedy jednak zauważymy, że włosów wypada znacznie więcej, mamy powód do niepokoju. Może być bowiem tak, że rozpoczął się właśnie proces łysienia. Czym jest łysienie? Z jakiego powodu do niego dochodzi? Czy można je zatrzymać? Na te i inne pytania postaramy się udzielić odpowiedzi – https://www.e-lysienie.pl/ .

Łysienie: problem wielu ludzi
Łysienie to po prostu wypadanie włosów. Dolegliwość ta atakuje obecnie coraz częściej. Wbrew obiegowej opinii nie jest to problem będący domeną mężczyzn. Z łysieniem zmagają się również przedstawicielki płci pięknej, a nawet dzieci. Może ono mieć charakter okresowy, ale również długoterminowy, a nawet trwały. Zdarza się, że łysienie prowadzi do trwałej utraty wszystkich włosów albo wybranej powierzchni skóry głowy, albo na całej głowie. Łysienie to konsekwencje nie tylko estetyczne.

Jak utrata włosów na nas wpływa?
Mówiąc o łysieniu, koniecznie należy wspomnieć, że jest to ogromny problem , który wpływa nie tylko na nasz wygląd. Utrata włosów odbija się naprawdę mocno na poczuciu własnej wartości. Sprawia, że nasza samoocenna nierzadko zostaje bardzo mocno obniżona. Taka drastyczna zmiana wyglądu prowadzi w wielu wypadkach do wycofywania się z kontaktów społecznych, izolowania się. Wiele osób decyduje się nawet zrezygnować z aktywności zawodowej. Osoby łysiejące wystrzegają się spotkań z przyjaciółmi, unikają wychodzenia z domu nawet w tak codziennych sprawach, jak zrobienie zakupów. W związku z tym tak ważne jest, aby w porę zauważyć problem i zacząć reagować wtedy, kiedy leczenie może jeszcze pomóc.

Dlaczego łysiejemy?
Specjaliści zgodnie twierdzą, że trudno wskazać jedną przyczynę , która prowadzi do utraty włosów. Bardzo często za utratą włosów stoją takie problemy, jak:
-niedobory witaminy D3;
-zbyt niski poziom ferrytyny;
-za mało kwasu foliowego.
Łysienie jest problemem , który często dotyka osoby cierpiące na choroby tarczycy (tak niedoczynność, jak i nadczynność, a także choroby autoimmunologiczne tarczycy). Do wyraźnej utraty włosów może doprowadzić silny stres, przegrzanie , a także wychłodzenie organizmu. Specyficzną odmianą łysienia jest łysienie androgenowe, które wbrew obiegowej opinii nie dotyka tylko mężczyzn. Związane jest ono ze zbyt dużą reaktywnością receptorów androgenowych , które znajdują się  przy mieszkach włosowych. Ten typ łysienia ma w przeważającej liczbie przypadków podłoże genetyczne. Niestety, nie da się go wyleczyć. Trzeba jednak pamiętać, że odpowiednie leczenie może opóźnić postęp choroby.

Odpowiednie podejście do leczenia
Wyróżnia się dwa rodzaje łysienia: androgenowe oraz telegenowe. Trzeba pamiętać, że każde z nich wymaga zastosowania innego leczenia. Preparaty, które kupić można bez recepty mogą przynosić poprawę w jednym typie łysienia, a szkodzić w drugim, prowadząc do nasilenia problemu. Z tego powodu tak ważne jest, aby leczenie było ustalone indywidualnie ze specjalistą. Tylko prawidłowo postawiona diagnoza i odpowiednio dobrane środki pozwalają na osiągnięcie sukcesu. Zabiegiem, który daje naprawdę satysfakcjonujące efekty jest mezoterapia igłowa skóry głowy. W skórę głowy wstrzykuje się specjalnie dobrane substancje, których zadaniem jest odbudowa cebulek włosowych, dostarczenie składników odżywczych i stymulujących. Rewelacyjnie sprawdza się podanie osocza bogatopłytkowego, które od dawna robi furorę nie tylko w przypadku problemów z wypadaniem włosów. Poleca się także karkoksyterapię, która poprawia mikrokrążenie i zwiększa skuteczność innych metod. Metodą, która także przynosi bardzo dobre efekty jest laseroterapia. Jest ona stosowana nie tylko w leczeniu łysienia, ale także wielu chorób neurologicznych. Jeżeli nie podjęto w porę leczenia i włosy wypadły, można zdecydować się na przeszczep włosów. To zabieg , który sprawi, że włosy na głowie znowu się pojawią.

Łysienie to duży problem, którego nigdy nie należy lekceważyć. Jego ofiarą może paść każdy niezależnie od płci oraz wieku. Tym, co istotne jest w jego leczeniu jest systematyczność i błyskawicznie podjęta terapia. Tylko wtedy można liczyć na to, że uda się zatrzymać postęp choroby.